ABBYY FineReader PRO FOR MAC- Elektroniczna

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: AID001871
 • Producent: ABBYY
 • szt.
 • Cena netto: 446,34 zł 549,00 zł

Korzystając z ABBYY FineReader Pro for Mac z łatwością przekształcisz dokumenty papierowe, cyfrowe zdjęcia tekstu i pliki PDF do postaci umożliwiającej edycję i przeszukiwanie. Bez potrzeby ręcznego przepisywania i formatowania. Oszczędzisz czas, a sobie oszczędzisz wysiłku i problemów, ponieważ możesz edytować, przeszukiwać, udostępniać, archiwizować i kopiować informacje z dokumentów, ponownie je wykorzystując lub przytaczając.

FineReader Pro łączy w sobie funkcje rozpoznawania znaków o niezrównanej jakości i dokładnej rekonstrukcji formatowania dokumentu, jak również najszerszą z dostępnych na rynku gamę obsługiwanych języków oraz intuicyjny interfejs.

Najnowocześniejsza technologia rozpoznawania znaków

Najwyższa jakość rozpoznawania tekstu i dokładność odwzorowywania układu spośród dostępnych na urządzenia z systemem Mac OS X 
Kluczowe znaczenie dla osiągnięcia maksymalnej produktywności ma precyzja rozpoznawania tekstu i odwzorowywania układu. Tymczasem FineReader Pro cechuje się obecnie najwyższą w swojej branży dokładnością, która sięga 99,8%, wg wewnętrznych testów firmy ABBYY. Oznacza to, że program generuje umożliwiające edycję cyfrowe kopie dokumentów, które pod względem tekstu i układu dokładnie odpowiadają oryginałom. Są natychmiast gotowe do wykorzystania, aktualizacji lub udostępniania, nie wymagając ręcznego przepisywania lub korekty.

Precyzyjne odwzorowanie złożonej struktury i formatowania dokumentów 
Mechanizm adaptatywnego rozpoznawania dokumentów (ADRT®) firmy ABBYY umożliwia dokładną rekonstrukcję struktury i formatowania w wielostronicowych dokumentach, w tym wielkości i stylów czcionki, tabel i wykresów, kolumn, nagłówków i stopek, przypisów, spisów treści, numerów stron itd. Wynik? Przekształcone dokumenty wyglądają jak oryginał, z zachowaniem rodzimych atrybutów formatowania, dzięki czemu łatwo w nich dokonywać zmian i aktualizacji!

Rozpoznawanie największej w świecie liczby języków na komputerach typu Mac 
Jedyne narzędzie OCR, które rozpoznaje tekst w ponad 180 językach — wliczając w to języki europejskie i azjatyckie, hebrajski i arabski, a także dowolne ich kombinacje.

Intuicyjna obsługa - całkiem jak Mac!

Prosty interfejs oznacza większą wydajność pracy 
Łatwość obsługi programu FineReader przekłada się wysoką wydajność od samego początku! Intuicyjny interfejs prowadzi użytkownika przez procedurę skanowania i przekształcania dokumentów. A predefiniowane zadania Quick Task sprowadzają cały proces do kilku kliknięć — bez konieczności uczenia się pracy z programem. Co więcej, FineReader automatycznie identyfikuje cechy charakterystyczne dokumentu (np. układ, języki itp.) — w razie potrzeby dając możliwość ręcznego poprawienia parametrów. FineReader spełnia również wymagania dotyczące dostępności zawarte w Sekcji 508, która poświęcona jest prawom osób niepełnosprawnych.

Zapisywanie dokumentów w dowolnym niemal formacie 
Wyniki rozpoznawania można zapisywać w następujących formatach, do wyboru: jako dokumenty tekstowe (DOCX, ODT, RTF), arkusze kalkulacyjne (XSLX), pliki PDF i PDF/A, m.in. z możliwością przeszukiwania i edycji, prezentacje PPTX, pliki HTML lub e-booki (EPUB®, FB2). Można je również wysyłać wprost z programu FineReader do takich aplikacji, jak Apple Pages, Apple Numbers, Microsoft® Word, Excel® itd.

Łatwe przekształcanie plików PDF

Tworzenie przeszukiwalnych plików PDF na potrzeby archiwizacji 
Przekształcenie papierowych dokumentów do postaci przeszukiwalnych, skompresowanych plików PDF na potrzeby archiwizacji wymaga zaledwie kilku kliknięć. Zawarte w plikach informacje można z łatwością wydobywać dzięki funkcji wyszukiwania słów kluczowych, a kompresja pozwala ograniczyć zajmowaną przestrzeń dyskową. Pliki można również zapisywać w formacie PDF/A, który został stworzony na potrzeby archiwizacji długoterminowej.

Inne najważniejsze funkcje związane z przekształcaniem plików PDF 
FineReader Pro pozwala określać dodatkowe właściwości dokumentu, tworzyć pliki PDF ze znacznikami, które są zoptymalizowane pod kątem wykorzystywania w urządzeniach przenośnych i służących do odczytywania zawartości ekranu, a także tworzyć plany plików PDF umożliwiające szybką nawigację po dokumencie.

Łatwe przekształcanie zdjęć

Automatyczna korekcja cyfrowych zdjęć dokumentów 
FineReader pozwala uniknąć ograniczeń, jakie wiążą się z korzystaniem z tradycyjnego skanera, umożliwiając skanowanie dokumentów za pomocą aparatu cyfrowego a nawet smartfona! Wystarczy zrobić zdjęcie dokumentu przeznaczonego do rozpoznania. W celu skorygowania zniekształceń obrazu, FineReader stosuje zaawansowane funkcje wstępnego przetwarzania, a następnie rozpoznaje i przekształca dokument na plik w wybranym formacie!

Edycja obrazów za pomocą Edytora obrazów 
Aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki rozpoznawania, zdjęcia dokumentów można poddać ręcznej obróbce w programie FineReader. Edytor obrazów pozwala korygować jasność i kontrast, prostować zakrzywione wiersze tekstu, usuwać zniekształcenia trapezowe, zmniejszać szum ISO i poprawiać wygląd zdjęć poruszonych, jak również rozdzielać podwójne strony, przycinać obrazy itd.

Przekształcanie ważnych dokumentów do postaci cyfrowej i ich udostępnianie

FineReader pozwala szybko i łatwo przekształcać dokumenty do postaci cyfrowej oraz robić kilka ich kopii — a do tego oferuje przydatne funkcje przetwarzania obrazu, dzięki którym można poprawić wizualną jakość oryginalnych dokumentów. Jeśli więc zachodzi potrzeba udostępnienia treści cennego dokumentu papierowego, wystarczy go zeskanować i wydrukować dowolną liczbę kopii, usunąwszy wcześniej szumy i inne usterki. Można też utworzyć plik PDF przeznaczony do wysłania pocztą elektroniczną lub udostępnienia w chmurze!

Tworzenie e-booków do czytania w podróży!

Książki i wydrukowane dokumenty można przekształcać do postaci w pełni sformatowanych plików elektronicznych, które zoptymalizowane są pod kątem przeglądania na urządzeniach przenośnych obsługujących popularne formaty FB2 i EPUB.

Narzędzia profesjonalne

Zaawansowane funkcje OCR na potrzeby zadań o dużej złożoności 
FineReader Pro oferuje różnorodne zaawansowane funkcje, które umożliwiają sprawowanie pełnej kontroli nad procesem rozpoznawania i jego wynikami. Należą do nich: zarządzanie stronami dokumentu, kontrolowanie stosunku wielkości do jakości, wybór trybu eksportu i odwzorowywania układu, edycja złożonych tabel (w tym możliwość zarządzania językami tekstu, jego orientacją i obrazami w komórkach tabeli) itd. Każdą z funkcji można precyzyjnie dostosować do swoich potrzeb.

Przekształcanie zawartości dokumentu do użytku w urządzeniach do głosowego odczytywania tekstu 
Dzięki programowi FineReader wystarczy przekształcić dokumenty papierowe lub pliki PDF na pliki w obsługiwanym formacie — staną się one automatycznie dostępne dla zainstalowanych w komputerze narzędzi do głosowego odczytywania tekstu.

 

Wymagania systemowe

 • System operacyjny Mac OS X 10.7 lub nowszy

Dostępne języki Interface użytkownika:

 • uproszczony chiński, chiński tradycyjny, duński, holenderski, język angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, portugalski, brazylijski, rosyjski, hiszpański

Sprzęt

 • Komputer Mac z procesorem Intel
 • Miejsce na dysku: 1,5 GB na potrzeby typowej instalacji programu oraz 1 GB na potrzeby jego pracy

Inne wyposażenie

 • Klawiatura, mysz lub inne urządzenie wskazujące
 • Skanery, urządzenia wielofunkcyjne, aparaty i smartfony obsługiwane przez program Pobieranie obrazów